Правила поведінки здобувача освіти у закладі освіти

Загальні правила поведінки

Здобувач освіти приходить до ліцею за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом піротехнічні вироби, зброю, в тому числі ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики та інші одурманюючі засоби й отрути, токсичні речовини і таблетки, продукти харчування не для особистого вживання.

Уникати вживання непристойних виразів і жестів.

Не дозволяється без відома педагогів (за узгодженням з батьками) йти з ліцею та його території в урочний час.

У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів – довідку з медичної установи.

Поза межами ліцею учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я закладу.

Не можна приводити тварин та перебувати з тваринами у приміщенні та на території закладу.

Здобувачі освіти бережуть майно ліцею, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на його території.

У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.

Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у ліцею та за її межами.

Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром, мобільним телефоном іншими девайсами та гаджетами на уроках (за винятком, коли це потрібно в освітніх цілях).

Здобувач освіти має виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

Учень повинен щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти.

Учень має право на:

  • Вільне коректне висловлювання власних поглядів і думок, поглядам учня приділяється належна увага відповідно до віку й зрілості.
  • Вільний доступ до джерел інформації (бібліотека, ЗМІ, знання й досвід вчителя тощо).
  • Свободу думок, совісті й релігії.
  • Навчання в рамках державних освітній стандартів за Типовим навчальним планом або за індивідуальними навчальними планами (відповідно до медичних показників).
  • Додаткову допомогу вчителя в отриманні знань на спеціальних заняттях.
  • Відпочинок на перервах між уроками.
  • Конфіденційність повідомлення оцінки за відповідь або письмову роботу.

8.Апеляцію з приводу оцінки у випадку незгоди з нею.

Обов'язки учнів

Учень повинен:

  • Слідкувати за своїм мовленням (вживати літературну лексику й уникати сленгу та нецензурних виразів).
  • З повагою ставитися до будь-кого з учасників освітнього процесу або обслуговуючого персоналу, не допускаючи некоректного, грубого ставлення або приниження їх честі й гідності.
  • Доброзичливо ставитися до інших учнів школи і не допускати виявів агресії та застосування грубої сили при вирішенні конфліктів.
  • Підтримувати чистоту й порядок в приміщеннях школи, бережливо ставитись до майна, що належить іншим , особливо під час поділу на заняттях і перебування в інших класах.
  • Дотримуватися культури поведінки в їдальні та правил гігієни.
  • Приходити до школи до початку занять у чистому та охайному одязі та перевзуватися у змінне взуття.

7. Виходити за територію школи лише з попереднього повідомлення класного керівника.

Правила поведінки на уроках

  • Учень приходить до школи до початку уроків і готує усе необхідне для навчання приладдя.
  • Учень приносить на заняття всі необхідні підручники, зошити і письмове приладдя.
  • На уроках учневі слід працювати організовано, зосереджено і дотримуватися правил роботи, встановлених учителем.
  • На уроках не дозволяється жувати жуйку, слухати музику, користуватися гаджетами, не пов'язаними з освітнім процесом.

5. Учень повинен подавати щоденник за першою вимогою вчителя.

Поведінка здобувачів освіти на уроках

Учні заходять до класу за дзвоником. Варто не запізнюватися на урок без поважних причин.

Коли вчитель заходить у клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером, та уроків праці, коли учні працюють з інструментами.

Здобувачі освіти мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим. Під час уроку не можна голосно розмовляти, кричати, шуміти, відволікатися самому і відволікати інших учнів від занять розмовами, іграми й іншими сторонніми справами, що не стосуються уроку.

Для ефективності освітнього процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.

Учень на уроці має виконувати всі завдання вчителя, що стосуються освітнього процесу, його системності та результативності. Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло. Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу вчителя в спортивний зал учням входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі. Дзвінок про закінчення уроку дається для учня. Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і аргументувати свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

Учні зобов'язані знати правила техніки безпеки і виконувати їх як під час уроків, так і після їх закінчення.

Поведінка здобувачів освіти до початку, на перервах і після уроків

Під час перерви здобувач освіти має:

підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці; вийти з класу, якщо попросить учитель; учні на перервах дослухаються до чергового вчителя, учня; при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються; забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.

Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити на свій розсуд, проте не повинен заважати іншим.

Недопустимими є приниження шляхом агресивної поведінки однієї дитини іншою чи групою дітей.

Під час перерв учні мають поводитись обережно. Бігати на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню. Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі (правою частиною коридора), окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, майстерня, спортзал). Під час перерв не можна бігати по школі, сходах, поблизу вікон, галасувати, грати в м'яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор. Під час перерв не можна штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями, іншими предметами і застосовувати фізичну силу.

Не слід самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

У ліцеї та на його території категорично забороняється тютюнопаління та вживання наркотичних засобів, алкогольних напоїв. Не можна роздавати медикаментозні засоби, розпилювати балончики різної паралітичної дії.

На перервах ліцеїсти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового адміністратора за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати